Innowacje w SMILESTUDIO

Tomograf stomatologiczny to innowacyjne urządzenie o niezliczonych możliwościach obrazowania. Doskonała precyzja obrazowania poprawia standard leczenia endodontycznego, implantologicznego, chirurgii, a także codziennej praktyki stomatologicznej. Pacjent do badania nie wymaga żadnego przygotowania. Badanie jest komfortowe oraz bezpieczne. Dzięki zastosowaniu stożkowej wiązki promieniowania, uzyskujemy niezwykle dokładny obraz, minimalizując przy tym czas badania oraz dawkę promieniowania.
Tomograf stomatologiczny
W tomografie CS 8200 3D został zastosowane takie rozwiązania jak:
 • REDUKCJA METALOWYCH ARTEFAKTÓW
  Wyjątkowa, unikalna i opatentowana technologia CS MAR pozwala na żywo redukować artefakty metalowe, potwierdzić diagnozę i zmniejsza ryzyko błędnej interpretacji.
 • ZAAWANSOWANA REDUKCJA SZUMÓW
  Nowy algorytm redukuje szumy obrazu, zachowując szczegóły kliniczne i poprawiając obrazowanie krawędzi kości kortykalnej, przestrzeni więzadłowej, tkanki miękkiej oraz innych drobnych szczegółów.
 • WYBÓR PÓL OBRAZOWANIA
  Do wyboru jest aż sześć pól widzenia – od 4 cm x 4 cm do 12 cm x 10 cm – dzięki czemu można uzyskać idealny obraz pod każdym kątem, z najniższą dawka promieniowania.
 • ZDJĘCIA 3D W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI
  Tryb EndoHD zapewnia wyjątkowe zdjęcia o wysokiej rozdzielczości (do 75m), doskonale nadające się do endodoncji.
 • SYSTEM CS IMAGING 8I
  Nasze najnowsze oprogramowanie do obrazowania łączy wszystkie diagnozy i technologie CAD/ CAM w jednej platformie – to pierwszy krok do efektywnego cyfrowego przepływ pracy.

DIAGNOSTYKA

Standardowo do planowania leczenia wykorzystywane jest zdjęcie panoramiczne, rvg. Jest to obraz dwuwymiarowy. Ograniczenia płynące z tego typu zdjęć, przekładają się bezpośrednio na leczenie. Niestety są one niewystarczające do oceny trudnych zębów ósmych, zatok szczękowych, ilości kanałów w korzeniu, obecności stanów zapalnych przy korzeniu czy nawet jakości leczenia kanałowego, nie wspominając o leczeniu implantologicznym, które w dobie nowych technologii nie powinno odbywać się bez wcześniejszej tomografii.

Przewaga tomografii komputerowej (cbct) wynika z możliwości oceny tkanek w trójwymiarze. Krótki czas badania, niska dawka promieniowania oraz redukcja szumów (MAR) przekład się realnie na Państwa bezpieczeństwo. Samo badanie nie wymaga przygotowania. W SMILESTUDIO możemy wykonać tomografię szczęki i żuchwy oraz tomografię sektorową, która obejmuje 3-4 zęby. Na slajdach pokazana została różnica pomiędzy tomografią komputerową, a standardowy zdjęcie u tego samego pacjenta.

#cbct
#diagnostyka
#radiologia
#nowasol
#zielonagora